• 733 755 521
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tiskové zprávy

Vyjádření LDK k aktuálním tématům v lesnictví a dřevařství

Lesnicko-dřevařská komora ČR spojuje lesníky a dřevaře

Lesnicko-dřevařská komora ČR spojuje lesníky a dřevaře

Dne 2. 7. 2014 proběhla v Kostelci n/Černými lesy za účasti prezidenta Agrární komory Ing. Miroslava Tomana 2. valná hromada Lesnicko-dřevařské komory ČR, která do svých řad přijala další členy. Společnosti a sdružení soustředěné v LDK ČR hospodaří na více než 50 % lesních pozemků, obsluhují více než polovinu komplexních zakázek státního podniku Lesy ČR a zpracovávají přes 54 %  dříví vytěženého v ČR.

V rámci uskutečněné 2. valné hromady Lesnicko-dřevařské komory ČR byli přijati další významní členové – Asociace lesnických a dřevozpracujících podniků (ALDP), Společenstvo státních podniků spravujících lesy ve vlastnictví státu (Lesy ČR a Vojenské lesy a statky), DYAS.EU, a.s., a Lesnická práce, s.r.o.

Lesnicko-dřevařská komora je taktéž začleněna do struktur Agrární komory ČR a její zástupci jsou aktivně zapojeni do odborných komisí a přípravy legislativních návrhů zasahujících do lesnicko-dřevařského sektoru (např. v oblastech oborového školství, rozvoje venkova, dotační politiky, aj.).

Komora je připravena být plnohodnotným partnerem a zapojit se do jednání a diskusí nejen o aktuálních problémech, ale i koncepčních otázkách lesnicko-dřevařského sektoru vůči orgánům státní správy a samosprávy, bankovním institucím i médiím a široké veřejnosti.

Lesnicko-dřevařská komora ČR byla založena koncem r. 2013 jako zájmové sdružení právnických osob. Jejím stěžejním posláním je prosazovat a hájit klíčové zájmy tohoto odvětví bez ohledu na formu vlastnictví, a současně dlouhodobě usilovat o zajištění ekonomické stability a zvýšení prestiže oboru, ve kterém bude základním principem jeho fungování a rozvoj.

Více informací vám poskytne Ing. Andrea Pondělíčková na tel. čísle: 733 755 521, dále na www.ldkomora.cz .


Odběr novinek

Projekty

Kontakty

Adresa
Počernická 96
108 00 Praha – Malešice

tel.: 733 755 521
info@ldkomora.cz

Odběr novinek

© 2022 Lesnicko-dřevařská komora | Všechna práva vyhrazena | Vytvořila a provozuje společnost Lesnická práce s.r.o.