• 733 755 521

Vyjádření LDK k aktuálním tématům v lesnictví a dřevařství

Stávající přírodě blízké hospodaření na území navrhovaného národního parku dlouhodobě vychází ze zásad trvale udržitelného hospodaření. Tento unikátní ekosystém je výsledkem práce lesníků několika generací. Díky jejich odbornému přístupu a péči plní zdejší lesy řadu dalších funkcí, včetně dřevoprodukční, při současné intenzifikaci dalších funkcí, které jsou pro dané území typické. Vyhlášení statutu národního parku tedy fakticky znamená zúžení multifunkčnosti lesů v této lokalitě.

V souvislosti s vojenskou agresí Ruské federace na území Ukrajiny došlo dne 24. února 2022 k pozastavení příjmu žádostí o pobytové tituly na zastupitelských úřadech ČR na Ukrajině (Kyjev, Lvov). Z tohoto důvodu nebude možné až do odvolání přijímat žádosti o zařazení do některého z programů ekonomické migrace.

14.3.2022 INFORMACE PRO OBČANY UKRAJINY PŘICHÁZEJÍCÍ DO ČR a ČESKÉ ZAMĚSTNAVATELE

INFORMACE PRO OBČANY UKRAJINY PŘICHÁZEJÍCÍ DO ČR a ČESKÉ ZAMĚSTNAVATELE

Situace na pracovním trhu se zaměstnanci z řad ukrajinských pracovníků se stále vyvíjí.

Od pondělí 14.3.2022 je třeba rozlišovat místa vyřizování:

• pro uprchlíky platí místa Krajských asistenčních centra pomoci Ukrajině - KACPU
  • pro lidi, kteří v ČR pobývali před 24.2.2022 na některé z víz , budou přístupná místa pracovišť MV- oboru azylové a migrační politiky - OAMP MV

Důležitá informace pro občany Ukrajiny

Pobytovou situaci na území České republiky v souvislosti s konfliktem není nutné řešit okamžitě.

Pokud vám končí pobytové oprávnění, které nelze dále prodloužit, na území můžete setrvat.

Vyčkejte prosím na další informace, budou zveřejněny na webu MV ČR: https://www.mvcr.cz/clanek/informace-pro-obcany-ukrajiny.aspx

Občané Ukrajiny, kteří mají biometrický pas, mohou do České republiky přicestovat bezvízově!

Odběr novinek

Počernická 96
108 00 Praha – Malešice

info@ldkomora.cz

Odběr novinek

© 2022 Lesnicko-dřevařská komora | Všechna práva vyhrazena | Vytvořila a provozuje společnost Lesnická práce s.r.o.