• 733 755 521
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tiskové zprávy

Vyjádření LDK k aktuálním tématům v lesnictví a dřevařství

Prosba lesníkům: nebuďme lhostejní k osudu Ukrajinců, často našich spolupracovníků v lese

Převzato ze webu Silvarium.cz (https://silvarium.cz/lesnictvi/prosba-lesnikum-nebudme-lhostejni-k-osudu-ukrajincu-casto-nasich-spolupracovniku-v-lese).

Černý čtvrtek, tak se možná bude nazývat den 24. 2, kdy se Ukrajina a s ní celý svět probudil do válečného konfliktu. Ruský prezident Vladimir Putin započal se slovy: „Rozhodli jsme se spustit zvláštní vojenskou operaci zaměřenou na demilitarizaci a denacifikaci Ukrajiny,“ invazi na území Ukrajiny a varoval Ukrajince, aby nekladly odpor. Ve světle našich dějin nám tato agrese nemůže být lhostejná. Ukrajina je svrchovaný stát a její hranice byly ratifikovány mezinárodními dohodami. A především nám nesmí být lhostejný osud lidí na Ukrajině.

Ukrajinci tvoří největší národnostní skupinu na území České republiky a jsou to právě Ukrajinci, kteří pomáhají české ekonomice růst. Stavebnictví, služby, zemědělství – obory, které by se bez pracovníků z Ukrajiny jen těžko mohly obejít.

Lesnictví k těmto oborům patří dlouhá léta. V lesích chybí jak kvalifikovaní dělníci na těžbu a odvoz dřeva, tak především nekvalifikovaní pracovníci pro pomocné a pěstební práce, jako je úklid klestu a následné zalesňování. Ukrajinští pracovníci pomáhají českému lesnictví s bojem s bezprecedentní kůrovcovou kalamitou a řešením jejich následků.

Lze očekávat, že vypuknutí konfliktu s sebou přinese migrační vlnu lidí prchajících z válečných zón. Prosíme proto jednotlivce i firmy o nabídky možné pomoci a především nabídky ubytování na e-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Následně se Lesnická práce bude snažit propojit poskytovatele pomoci s příjemci. Nabídky lze směrovat také přímo na e-mail zřízený Vládou ČR: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Odběr novinek

Projekty

Kontakty

Adresa
Počernická 96
108 00 Praha – Malešice

tel.: 733 755 521
info@ldkomora.cz

Odběr novinek

© 2022 Lesnicko-dřevařská komora | Všechna práva vyhrazena | Vytvořila a provozuje společnost Lesnická práce s.r.o.