• 733 755 521

Aktuality z EU

EVROPSKÁ ZELENÁ DOHODA (01/08/2021) Předsummit OSN: Evropská Unie má v plánu být světovým lídrem na poli udržitelnosti

Komisař pro zemědělství a rozvoj venkova Janusz Wojciechowski v uplynulém týdnu na předsummitu OSN pro udržitelné potravinové systémy uvedl, že je Evropská Unie odhodlána stát se světovým lídrem v oblasti přesunu k udržitelné potravinové produkci. Přesunu k udržitelnosti by v EU měla napomoci Evropská zelená dohoda, strategie Farm to Fork, a strategie EU pro Biologickou rozmanitost, a to skrze radikální změny napříč celým dodavatelským řetězcem. Díky těmto změnám by se EU měla stát klimaticky neutrálním blokem. Evropské zemědělství by mělo i nadále zůstat přínosem pro společnost, zdrojem obživy pro zemědělce, přičemž bude více chránit životní prostředí. Wojciechowski zdůraznil, že plné udržitelnosti v EU není možné dosáhnout pouze posílením udržitelnosti v Evropské Unii, ale i posílením udržitelnosti v rámci obchodních dohod se třetími zeměmi. Na předsummit naváže řádný summit, který proběhne v New Yorku v termínu 22-24/09/2021. Zářijového summitu by se měl kromě Wojciechowskiho účastnit i výkonný místopředseda Evropské komise Frans Timmermans a komisařka pro zdraví a bezpečnost potravin Stella Kyriakides.

Počernická 96
108 00 Praha – Malešice

info@ldkomora.cz

Odběr novinek

© 2024 Lesnicko-dřevařská komora | Všechna práva vyhrazena | Vytvořila a provozuje společnost Lesnická práce s.r.o.